23 stycznia – Dzień bez opakowań foliowych

Dbanie o środowisko naturalne to temat niesamowicie szeroki. Każdy z nas może jednak dorzucić swoją “cegiełkę” i zacząć od siebie, czyli codziennych nawyków, takich jak na przykład segregacja śmieci, świadomy wybór produktów czy rezygnacja z plastikowych opakowań. Ten ostatni zainspirował ekologów do ogłoszenia “dnia bez opakowań foliowych”, który obchodzony jest właśnie dziś, 23 stycznia.

Rosnąca od dziesięcioleci ilość opakowań z tworzyw sztucznych, z których korzystamy przy każdej, nawet najmniejszej okazji, to prawdziwa katastrofa ekologiczna. Szacuje się, że już w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej tego tworzywa niż ryb i innych morskich zwierząt.

Aby walczyć z tym problemem konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, które możemy wdrożyć we własnych domach. Ciekawe pomysły można znaleźć na stronach ekokalendarza. Znajdziecie tu inspirujący pakiet edukacyjny, w którym “znajdują się zarówno sposoby na ograniczenie liczby wykorzystywanych opakowań z tworzyw sztucznych w domach czy szkołach, jak również pomysły na twórcze wykorzystanie opakowań, które już do naszych domów trafiły.”

[cyt. za://www.ekokalendarz.pl/dzien-bez-opakowan-foliowych-pakiet-edukacyjny/ ]

//www.ekokalendarz.pl/dzien-bez-opakowan-foliowych-pakiet-edukacyjn

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Dwa w jednym - z puszki gotowanej ciecierzycy zrobić przystawkę i deser? O ile pasta czy sałatka z dodatkiem ciecierzycy mieści się w klasycznym menu…