5 powodów dla których warto się uśmiechać

Mówi się, że idealnym sposobem na długie i zdrowe życie jest uprawianie aktywności fizycznej 3 razy w tygodniu i 15 minut śmiechu dziennie. Tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, ale na pewno uśmiech powoduje, że jesteśmy bardziej atrakcyjni i postrzegani jako milsi.

Uśmiech jest jedyną rzeczą, która się mnoży, gdy się nią dzieli! Jest jak lekarstwo dla naszego organizmu. Poprawia nastrój, redukuje stres, uwalnia endorfiny. Uśmiechanie się jest też zaraźliwe, a oznacza to, że łączy ludzi. Dzięki temu gestowi powstało wiele przyjaźni, a nawet miłości. Kiedy często się uśmiechamy jesteśmy postrzegani jako bardziej przyjaźni, mili i wiarygodni.

Warto się śmiać z kilku powodów:

Śmiech rozładowuje stres

poprzez zahamowanie hormonów stresu. Kiedy się śmiejemy, w naszym organizmie zachodzą zmiany, które zbliżone są do tych po wysiłku fizycznym. Serce bije mocniej, lepiej się oddycha, a przez to nasz mózg jest lepiej dotleniony. Pozbywamy się nadmiaru adrenaliny, rozładowujemy napięcie. To daje efekt odstresowania i pełnego relaksu.

Śmiejąc się… spalamy kalorie!

Śmianie się jest też pewnego rodzaju treningiem. Podczas minuty intensywnego śmiania, spalamy 12 kalorii.

Śmiech powoduje, że jesteśmy piękniejsi

Podczas tak intensywnej mimiki twarzy, rozszerzają się naczynia krwionośne, a to wpływa na lepsze ukrwienie i odżywienie skóry. Powstałe w wyniku śmiania się zmarszczki dodają uroku, nie warto z nich rezygnować.

Śmiech dotlenia organizm i dodaje energii

Śmiejąc się, wdychamy aż o litr powietrza więcej! Zmiany, które dokonują się w organizmie w tym czasie, podobne są do tych, które zachodzą w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego: serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, oddech staje się głębszy. Wentylowane są te partie płuc, do których przy normalnym oddychaniu powietrze nie dociera. Radość wyzwala w nas więcej energii do działania. Pojawiają się chęci zarówno do pracy jak i do zabawy. Do głowy przychodzą nowe, kreatywne pomysły i chęć natychmiastowej ich realizacji.

Śmiech poprawia relacje i motywuje

Uśmiechając się dajesz znak innym, że jesteś pozytywną osobą, przyjaźnie nastawioną do świata. Ludzie radośni częściej obdarzani są zaufaniem. Inni chcą przebywać w towarzystwie wesołych osób, ponieważ wiedzą, że z nimi zawsze można się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Zakończone właśnie 20. Regaty Volvo Gdynia Sailing Days to największe żeglarskie wydarzenie w regionie Morza Bałtyckiego. Jego celem jest nie tylko promocja sportu – impreza ma…