Carrefour BIO już wkrótce na warszawskim Powiślu!

Czy już wkrótce doczekamy się pierwszego w Polsce sklepu z ekologiczną żywnością pod szyldem Carrefour Bio? Portal wiadomoscihandlowe.pl podał informację, że taka placówka powstanie już pod koniec marca na warszawskim Powiślu.

Jak poinformowano na stronie Wiadomości Handlowych, sklep będzie zajmował powierzchnię 200 mkw. Produkty z półki bio, które w nim znajdziemy będą w zdecydowanie szerszym asortymencie niż te, które już znajdziemy hipermarketach sieci. Ponadto w nowym punkcie znajdzie się kącik kawowy i showroom.

Koncept ten nie jest nowy – we Francji znajduje się już osiemnaście takich sklepów, z czego aż dziewięć zlokalizowanych jest w samym Paryżu. Sieć postanowiła rozwijać placówki wyspecjalizowane w sprzedaży zdrowej żywności już w 2013 roku. Można w nich zakupić warzywa, owoce, pieczywo oraz większość produktów, które znajdziemy w każdym innym sklepie spożywczym. Różnica polega jednak na tym, że każdy, bez wyjątku,  jest produktem ekologicznym, zdrowym dla nas oraz sprzyjającym naszej planecie.  Są to produkty ekologiczne, z szeroką ofertą wyrobów wegańskich oraz bezglutenowych.

Carrefour BIO
fot. Carrefour

Sieć postanowiła wyjść też poza granice rodzimego kraju. Wyraźnym sprzymierzeńcem okazała się Hiszpania, w Madrycie oraz w Barcelonie, również od niedawna możemy zakupić bio-żywność w ekologicznym supermarkecie Carrefour BIO. Przykładowo sklep w Madrycie  liczy 140 mkw. powierzchni i oferuje aż 1800 pozycji asortymentowych, z czego 10 proc. stanowią marki własne sieci.

To nie jedyna aktywność francuskiej sieci promująca produkty ekologiczne. Carrefour podpisał również umowę, na mocy której 40 supermarketów sieci w Andaluzji będzie promować spożywanie produktów organicznych i współpracować z lokalnymi dostawcami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Kiedyś taki produkt był bezużyteczny, teraz hydrolaty cieszą się dużym powodzeniem. Są z chęcią stosowane zwłaszcza przez osoby z trądzikiem, podrażnieniami lub po prostu przez…