Czy twoja cera jest gładka, ładna, idealnie zdrowa i zrównoważona?

Większość z nas codziennie korzysta z kilku produktów do pielęgnacji cery, w tym także do makijażu. Dodatkowo nasz styl życia często sprawia, że ​​jesteśmy narażeni na działanie negatywnie wpływających na zdrowie czynników. To może oznaczać, że mamy do czynienia z niezrównoważoną cerą twarzy.

Niezrównoważona skóra wykazuje właściwości takie jak nadwrażliwość, suchość, łuszczenie, szorstkość, zmarszczki, utrata elastyczności, podrażnienie, zaczerwienienie, zapalenie, egzema, zapalenie skóry, trądzik różowaty, plamy i trądzik. Co może prowadzić do braku równowagi?

Co jeść by mieć piękną, czystą cerę bez zmarszczek i trądziku?

Zrównoważona, bogata w składniki odżywcze dieta bogata w błonnik i świeże produkty organiczne, w połączeniu z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym i pozytywnym spojrzeniem na życie, przyczyni się do promiennej, czystej, idealnie gładkiej cery.

Twoje codzienne nawyki mogą również przyczyniać się do utraty równowagi skóry. Zanieczyszczenia powietrza i środowiska mają szkodliwy wpływ na twoją skórę. Możesz nie być w stanie zmienić miejsca zamieszkania, ale możesz zmniejszyć narażenie na promieniowanie UV, które ma poważny, negatywny wpływ na twoją cerę i stanowi główną przyczynę przedwczesnego starzenia się.

Zdrowie układu trawiennego, a nawet sposób w jaki oddychasz wpływają na twoją zdrową cerę i wygląd. Stres, brak snu, zanieczyszczenie środowiska i dieta również odgrywają ważną rolę.

Kosmetyki do cery twarzy

Produkty kosmetyczne, które zawierają środki pieniące, takich jak laurylosiarczan sodu (SLS) mogą podrażniać skórę, powodując objawy, takie jak swędząca skóra głowy i wysypka.

Alkohol etylowy (etanol) jest kolejnym niepokojącym składnikiem, który jest często stosowany w składzie kosmetyków w celu zachowania ich trwałości. Niestety bardzo wysusza skórę i powoduje jej nadwrażliwość. Ponadto może zwiększać penetrację innych substancji nałożonych na skórę.

Rozpuszczalniki, takie jak glikol propylenowy i inne PEGi, mogą powodować stan zapalny i zaczerwienienie, ponieważ pozwalają dalej przeniknąć substancjom drażniącym.

STYL ŻYCIA

Zamień normalną cerę na piękną i zdrową!

Pamiętaj: zdrowa skóra potrzebuje dużej ilości wody, stałego zaopatrzenia w niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i 6 oraz wysokiej jakości składniki odżywcze poprzez dietę, szczególnie witaminy A, B, C, D i mineralny cynk.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Nasza podświadomość może mieć silniejszą moc, niż nam się wydaje. To, o czym myślimy, jak postrzegamy świat, wpływa na nasze ciało i ogólne samopoczucie. I…