Darmowe nasiona kwiatów dostępne w Warszawie

Cierpicie z powodu braku zieleni w mieście? Teraz możecie wziąć sprawy w swoje ręce, pod warunkiem, że jesteście mieszkańcami Warszawy. Powstał tam pierwszy w Polsce bankomat roślin.

Każdy, kto tylko czuje taką potrzebę, może całkowicie nieodpłatnie pobrać nasiona i samodzielnie posiać roślinę w miejscu, w które sam uzna za właściwe. Bankomat nasion powstał w ramach akcji wspólnego tworzenia łąk kwietnych w mieście i dostępny jest w Instytucie Ochrony Środowiska . Nasiona można pobrać przy ulicy Kruczej 5/11D w godzinach od 8:00 do 16:00. Jakie gatunki roślin są dostępne? Są to między innymi: mak pospolity, rumianek, chaber, maciejka, czyli typowe łąkowe kwiaty.

Dlaczego warto tworzyć łąki w mieście?

Łąka pełni w mieście niezwykle ważną funkcję: jest schronieniem i źródłem pożywienia dla wielu owadów i ptaków. Niestety tej funkcji nie mogą pełnić trawniki, ponieważ są one koszone, a zatem rośliny nie mogą na nich wyrosnąć i kwitnąć. Łąki przyczyniają się także do redukcji smogu i gazów cieplarnianych. Nie do przecenienia jest ich wpływ na nasze zdrowie… psychiczne. Łąka pełna kolorowych kwiatów to radość i wytchnienie dla oczu mieszkańców zabetonowanych miast. A zatem, Warszawiacy, bierzcie sprawy w swoje ręce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Chwila relaksu w prawdziwym SPA to jeden z najlepszych sposobów na relaks i wyciszenie. Jednak wizyta w ekskluzywnym ośrodku jest kosztowna i wymaga wygospodarowania dużej…