Globalne zmiany klimatu tematem Nocy Biologów – już w ten piątek!

W piątek, 10 stycznia, obędzie się dziewiąta edycja Nocy Biologów – wydarzenia w którym biorą udział uczelnie, ogrody botaniczne oraz inne instytucje związane z tą dziedziną. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w eksperymentach, zajęciach w laboratoriach, warsztatach, grach, wykładach i innych zajęciach. Już dziś warto się zapisać, ponieważ na część atrakcji obowiązuje rezerwacja miejsca.

W tym roku Noc biologów poświęcona będzie tematowi globalnych zmian środowiska. Weźmie w niej udział 35 placówek na terenie całej Polski, w takich miastach jak: Krosno, Rzeszów, Oświęcim, Kraków, Katowice, Kielce, Lublin, Opole, Wrocław, Łódź, Zielona Góra, Warszawa, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Sopot i Słupsk.

Źródło: //nocbiologow.pl

Noc Biologów to okazja do spotkania z naukowcami i studentami. Na przykład krakowski Wydział Biologii UJ zaprasza min. dzieci na warsztaty z artystycznego recyclingu, a dorosłych na warsztaty o GMO. Będzie można dowiedzieć się czym ono właściwie jest, jakie niesie korzyści i czy należy się go obawiać. Z kolei Wydział Biologii oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza między innymi na stoiska, na których będzie można dowiedzieć się np. jak powstaje smog albo o zagrożeniach wynikających ze wzrostu zawartości dwutlenku węgla w oceanach lub też porozmawiać o zmianach klimatu ze studentami biotechnologii i metodach jakie proponują. Romantykom spodoba się propozycja Ogrodu Botanicznego w Lublinie, który zaprasza na spacer po ogrodowych szklarniach przy blasku świec.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, rezerwacji oraz placówek zaangażowanych w wydarzenie znajdziecie na stronie internetowej.


Źródło: PAp – Nauka w Polsce, Agnieszka Kliks-Pudlik

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
O tym, że fajerwerki wywołują strach i panikę wśród zwierząt wie każdy właściciel domowego pupila. Jednak szkodliwość tej formy rozrywki jest zdecydowanie większa niż by…