Green Festival w Krakowie

Od niedzieli, 18 sierpnia trwa 2. Międzynarodowy Pokaz Filmów Ekologicznych (KIGFF). W ramach Festiwalu odbywają się warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wykłady, dyskusje z ekspertami i twórcami filmów. Pokazy filmów o tematyce ekologicznej odbędą się w plenerze, na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Pokazy filmowe są darmowe, a na uczestników czekają wygodne leżaki oraz bufet z wegańskim jedzeniem.

Każdy dzień poświęcony jest wybranej tematyce. Pierwszy dzień, niedziela, poświęcony zostanie zmianom klimatycznym. Tematem na poniedziałek jest woda, jej brak, zanieczyszczenie, a także problem przeławiania rzek i oceanów. We wtorek podjęty zostanie temat plastiku, będzie też można wziąć udział w warsztatach ZeroWast. W środę – katastrofy ekologiczne, w tym problem smogu. Z kolei Czwartek poświęcony jest ginącym gatunkom i dzikiej przyrodzie, a piątek – hodowli, żywności i ekologii. “Czy czeka nas koniec?” to temat, który poruszony zostanie w sobotę. W tym dniu będzie można zobaczyć filmy laureatów pierwszej edycji Festiwalu, oraz głośny film z udziałem Leonardo di Caprio „Czy czeka nas koniec?”. W sobotę też odbędzie się gala wręczenia nagród Kraków International Green Film Festival 2019 oraz rozpocznie się festiwal kuchni wegańskiej i wegetariańskiej Vege Fiesta, który potrwa do niedzieli – ostatniego dnia Festiwalu. W niedzielę odbędą się pokazy nagrodzonych filmów.

Szczegółowy program dostępny jest tutaj: greenfestival.pl.

Twórcą Festiwalu KIGFF jest Fundacja Green Festival, której celem jest prowadzenie edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju w celu przekazywania publicznych komunikatów środowiskowych za pośrednictwem filmu i festiwalu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Oszczędzanie pieniędzy wiąże się z dobrze zaplanowanym budżetem. Zdarza się jednak tak, że miesięcznie wydajemy więcej niż założyliśmy. Podpowiadamy kilka prostych sposobów, jak zminimalizować wydatki.…