Kosmetyki naturalne. Czy to jest chwilowy TREND czy styl życia?

Sieć drogerii Hebe poszerza ofertę kosmetyków naturalnych i wegańskich. Podczas zorganizowanego ostatnio Festiwalu Kosmetyków Naturalnych i Wegańskich można było zapoznać się z ofertą kilkunastu wystawców, którzy prezentowali nowości w swojej ofercie. Była to okazja by przetestować zaprezentowane preparaty, porozmawiać z wystawcami, wykonać w pełni naturalny makijaż oraz… wziąć udział w warsztatach florystycznych i zrobić wianek ze świeżych kwiatów. Na targach obecne były takie marki jak: Yope, Ecocera, Stara Mydlarnia, Orientana, Natura Siberica czy Nacomi i inne.

Elementem targów był panel dyskusyjny, w którym wzięli udział: Agnieszka Breguła, założycielka marki Ecocera, Marta Ryszewska – szkoleniowiec z Pure by Clochee, Katarzyna Bosacka reprezentująca markę OnlyBio oraz Antonio Farinha, dyrektor handlowy sieci Hebe. Rozmowę zaczęto pytaniem o to, czym są kosmetyki naturalne. Dla nas jest to czerpanie z natury, czyli korzystanie z tego wszystkiego co mamy pod ręką bez konieczności jakiegoś większego poszukiwania, obróbki technologicznej, jest to zupełnie zbędne, wystarczy połączyć odpowiednie składniki naturalne ze sobą i okazuje się, że otrzymujemy coś fantastycznego. – wyjaśniła Marta Ryszewska. Agnieszka Breguła przyznała jednak, że nie jest to prosta sprawa – Musimy się troszeczkę napracować, żeby zrobić coś, co jest fajne, ma konsystencję, ładny kolor – wyjaśniła, a następnie wyjaśniła kwestię konserwantów zawartych w kosmetykach naturalnych – Konsumenci oczekują, że kosmetyk będzie 100% naturalny, zdrowy dla skóry, oczywiście takie jest założenie i wszyscy producenci kosmetyków naturalnych robią wszystko by to robić, natomiast nie zawsze to jest możliwe. Są różne mody i nagonki internetowe na konserwanty i innego rodzaju składniki. Tutaj chciałabym jednak obalić pewien mit. Tak naprawdę w kosmetyce naturalnej muszą być konserwanty, ponieważ pleśnie, grzyby są dla naszej skóry znacznie bardziej szkodliwe i żaden kosmetyk nie przeszedłby badań i nie trafił do dystrybucji, gdyby nie był zakonserwowany – dodała. Katarzyna Bosacka z kolei zachęcała do czytania etykiet i sprawdzania certyfikatów, którymi oznaczone są kosmetyki.

Panel dyskusyjny pt “Kosmetyki naturalne. Czy to jest chwilowy TREND czy styl życia?”

Prelegenci zgodnie stwierdzili, iż zainteresowanie kosmetykami opartymi na składnikach naturalnych wzrasta, a świadomość konsumentów w tym zakresie jest coraz większa. Zastanawiali się, czy jest to jedynie chwilowy trend, czy styl życia, padło również stwierdzenie że jest to tak na prawdę obowiązek każdego z nas. Trudno się z tym nie zgodzić biorąc pod uwagę dramatyczne szkody, jakie wyrządziliśmy naturze. Dobrze więc, że coraz więcej ludzi stara się żyć z poszanowaniem środowiska naturalnego i dokonuje świadomych wyborów konsumenckich.

Poruszony w trakcie panelu dyskusyjnego temat składników chemicznych zawartych w kosmetykach szczególnie nas interesuje, zadaliśmy więc kilka pytań pani Agnieszce Bregule, która zaciekawiła nas swoją wypowiedzią. Zapraszamy do lektury tutaj: Konserwanty nie takie złe? Rozmowa z Agnieszką Bregułą, właścicielką marki Ecocera

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Wraz z wiekiem napięcie naszej skóry zmniejsza się. Nie jesteśmy już takie gładkie, a pojawienie się zmarszczek to kwestia czasu. Jest to proces, którego nie…