Regaty w Gdyni: promocja sportu i ochrony środowiska

Zakończone właśnie 20. Regaty Volvo Gdynia Sailing Days to największe żeglarskie wydarzenie w regionie Morza Bałtyckiego. Jego celem jest nie tylko promocja sportu – impreza ma również wymiar ekologiczny. Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę 21 lipca, a jego głównym sponsorem było Volvo Car Poland.

Volvo Gdynia Sailing Days 2018 || 2018-07-10, Gdynia, Polska || © Copyright 2018 || Robert Hajduk – ShutterSail.com || All Rights Reserved ||

W dwudziestej edycji regat w Gdyni wzięło udział około 1600 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w 19 różnych klasach. Marka Volvo była już po raz ósmy sponsorem tytularnym wydarzenia. Jak podkreślają jej przedstawiciele, impreza rozgrywana w Polsce oprócz wymiaru czysto sportowego ma również promować ideę oczyszczania wód z plastiku oraz zwiększać świadomość zanieczyszczenia plastikiem Bałtyku.

Będziemy chcieli rozwijać Volvo Gdynia Sailing Days w kierunku ekologicznym. Będziemy chcieli się zaangażować w oczyszczanie Bałtyku i zwiększać świadomość na temat zanieczyszczenia naszego morza.

Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Car Poland.

Ekologiczny aspekt żeglarstwa

Volvo jest kojarzone z żeglarstwem od lat. Związane jest to głównie z regatami Volvo Ocean Race, które rozgrywane były pod egidą tej marki w latach 2001 – 2018. W ostatniej edycji imprezy udział wzięła ekipa Turn tide on plastic, której celem było zwrócenie uwagi świata na palący problem zanieczyszczenia oceanów plastikiem. Ekipa ta przemierzyła tysiące mil morskich i zebrała próbki wody z różnych miejsc w kilku oceanach. Celem tego badania było określenie, w których wodach znajduje się najwięcej mikro-drobinek plastiku.

Po tym wydarzeniu firma Volvo zdecydowała się na radykalny ruch w kierunku ochrony środowiska: usunęła ze swoich biur na całym świecie wszystkie plastikowe jednorazówki.

W ślad za tym poszedł wielki program, w ramach którego usunęliśmy wszystkie jednorazowe plastikowe sztućce, kubeczki, inne przedmioty, nawet baloniki, z naszych biur na świecie. Dodatkowo ograniczyliśmy emisję dwutlenku węgla podczas produkcji, wymienialiśmy technologię lakierni, budowaliśmy panele tak, aby nie zużywały prądu, aby emisja dwutlenku węgla była jak najmniejsza.

Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.

Firma ogłosiła też, że do 2025 roku jedna czwarta tworzyw sztucznych do produkcji nowych aut Volvo będzie pochodziła z recyclingu. Ciekawostką jest też wykorzystanie starych sieci rybackich do wykonania dywaników samochodowych w specjalnej edycji modelu V90 Cross Country Volvo Ocean Race.


Źródło: biznes.newseria.pl, media.poznajvolvo.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Coraz bardziej świadome decyzje zakupowe wynikają przede wszystkim z faktu, że pragniemy zadbać o zdrowie. Okazuje się, że nasza świadomość ekologiczna nie ogranicza się już…