Wegańskie środki czystości – gdzie znaleźć

Więc zastąpiłeś swoją śmietankę do kawy alternatywą opartą na orzechach kokosowych i nareszcie masz ochotę na grilowanie tofu. Ale pewnego dnia będziesz gotowa wymienić mydło i płyn do naczyń albo środki czyszczące i… utkniesz.

Skąd wiesz, które produkty nie powodują bolesnych testów na zwierzętach? Czy etykieta „cruelty free” oznacza, że ​​produkt jest wolny od okrucieństwa?

Podobnie jak w przypadku makijażu, trudno jest uzyskać prostą odpowiedź na temat statusu niektórych domowych produktów do czyszczenia. Butelka z napisem „nigdy nie testowano na zwierzętach” może odnosić się tylko do gotowego produktu, ale niestety zawarte w nim składniki były testowane na królikach, myszach lub szczurach. Może być też tak, że firma sprzedaje część produktów za granicą, gdzie testowanie na zwierzętach jest wymogiem wejścia na rynek.

Na szczęście istnieją całe linie produktów czyszczących, które są w 100% wegańskie i wyprodukowane bez okrucieństwa. Już wkrótce w naszym dziale „Dla domu” przyjrzyjmy się bliżej tym produktom.

Oceń:

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
13 października 2018 r. w Łodzi odbędzie się I Kongres Ekobranży. Skierowany jest do detalistów, producentów, przetwórców i dystrybutorów produktów ekologicznych, a także wszystkich zainteresowanych…