Worki, sińce pod oczami. Skąd się biorą?

Problem nieestetycznych worków i cieni pod oczami dotyka osób nawet w młodym wieku. Jest on bardzo uciążliwy – ciągle wyglądamy na niewyspanych, zmęczonych lub jeśli cienie są bardzo widoczne – na chorych. Moje klientki często pytają mnie czy jest na to jakiś sposób. Czy można sprawić, że znikną? Każda z nas chce wyglądać pięknie, dlaczego więc nie powalczyć o lepszy wygląd?

Przyczyny worków pod oczami

  • Każdy, kto ma ten problem powinien zacząć od zbadania swojego stanu zdrowia. Worki pod oczami mogą wynikać z różnych dolegliwości, o których możemy nawet nie wiedzieć. Ich obecność może być jednym z pierwszych objawów rozwijającej się choroby. Jakiej? Może to być cukrzyca, anemia, podwyższone ciśnienie, choroby nerek i tarczycy, zaburzenia krążenia i inne.
  • Kolejną przyczyną może być niezdrowy tryb życia. Brak odpowiedniego nawodnienia, źle zbilansowana dieta, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, brak mikroelementów i makroelementów w organizmie (np. żelaza), zbyt duża ekspozycja na słońce, tarcie i zła pielęgnacja podczas demakijażu.
  • Innym czynnikiem, na który nie mamy już wpływu, są uwarunkowania genetyczne i anatomicznie wklęsłe osadzenie oczodołów w czaszce. Skóra w tamtej okolicy jest wyjątkowo cienka i delikatna dlatego może przybierać kolor brązowy, fioletowy lub niebieski.
  • Cienie pod oczami powstają też w związku ze starzeniem się skóry. Tracimy kolagen, skóra staje się coraz mniej elastyczna i bardziej sucha, co także skutkuje pojawieniem się zmarszczek.

Jak sobie radzić z cieniami i workami pod oczami?

Odpowiednia pielęgnacja oraz regularne zabiegi z zakresu kosmetologii naturalnej potrafią znacznie poprawić stan skóry. Niestety, jeśli przyczyną problemu jest starzenie się skóry, to jest naturalny proces, którego nie można zahamować. Ale można go spowolnić, jeśli o skórę wokół oczu będziemy dbać. Jak więc należy postępować z cieniami i workami pod oczami? Jest na to kilka sposobów.

Naturalne kremy pod oczy (które mogę polecić!)

Skóra pod oczami jest cieńsza, dlatego nie możemy atakować jej ostrymi peelingami przeznaczonymi do skóry twarzy. Używaj płynów micelarnych i wartościowych kremów pod oczy z aktywnymi składnikami roślinnymi.
Substancjami jakich powinnaś szukać w kosmetyku pod oczy jest: wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z granatu, wyciąg z ziela świetlika, wyciągi z alg. Oto przykłady produktów, które mogę polecić do codziennego stosowania: Resibo Eye Cream, Lush Botanicals Stardust Eye Serum, Fridge Coffe Eye.

Medycyna estetyczna, ale naturalna.

Kolejnym sposobem na radzenie sobie z problemami okolicy oczu jest zabieg, który możemy wykonać w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej lub kosmetologii. Jest to karboksyterapia okolicy oczu – w pełni naturalny i bezpieczny zabiegiem, który nie powoduje skutków ubocznych, jak na przykład alergii i podrażnień. Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla, który jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu. Zostaje on podany podskórnie w okolicy „kurzych łapek”. Zabieg wbrew pozorom nie jest bolesny, a świetnie radzi sobie z workami pod oczami, zmarszczkami i cieniami. Po kilku dniach wyglądamy na świeże i wypoczęte, a spojrzenie jest rozjaśnione. Zabieg wykonuje się najczęściej w serii, której długość dopasowana jest do stopnia zaawansowania problemu.

Mój domowy patent na cienie pod oczami

Jeśli chodzi o domowe sposoby radzenia sobie z workami pod oczami, to świetnie sprawdza się masaż kostkami lodu oraz przechowywanie kremu pod oczy w lodówce i nakładanie go od razu po wyciągnięciu z niej. Jest to doskonały patent, który możemy wykorzystać przed większym wyjściem. Możesz również przeprowadzić masaż kostkami lodu, a następnie od razu „po” nałożyć krem lub serum pod oczy.

Nieestetyczne worki i cienie pod oczami można co najmniej zniwelować. Ale musisz pamiętać, że na dbanie o skórę w okolicy oczu powinny składać się trzy elementy: dobra pielęgnacja, zdrowy tryb życia oraz wystarczająca ilość snu. Powodzenia!


1. Rośliny leczą blizny. Panacea 2007; Nr 3(20), //www.panacea.pl.

2. Lewkowicz-Mosiej T. Leksykon roślin leczniczych. Świat Książki, Warszawa ,2003.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
POLECAMY:
Jesień i związane z tą porą roku coraz chłodniejsze dni sprzyjają sezonowym przeziębieniom. Aby przetrwać ten okres bez chorowania najlepiej już teraz podjąć kurację zapobiegawczą.…